Nowoczesny minimalistyczny pokój

O lampach słów kilka – Linia Tornado

30/12/2021 Autor Kamil 0

Oświetlenie z rodziny Tornado to niewątpliwy krzyk mody ostatnich lat. Tę lampę pokochali ludzie z całego świata. Tornado cechuje się wyjątkowo prostym a jednocześnie efektownym wzornictwem. Zgodnie z nazwą Tornado wprowadza zamieszanie, który buduje atmosferę nowoczesnego wnętrza. Ta lampa to dowód na to w jak prosty sposób, łamiąc pewne zasady można wywołać efekt zaskoczenia, nawet najbardziej wymagających projektantów.

nowoczesne pomieszczenie oświetlone lampą tornado

Linia wzornicza tornado polskiego producenta Lis Poland to:

  • Lampy wiszące tornado – zawieszone są na lince lub przewodzie. Ich maksymalna wysokość to 90cm od sufitu do najniższego punktu oprawy. Nie oznacza to jednak, że taka wysokość jest stała, w prosty sposób może być regulowana do wysokości jaka nam najbardziej odpowiada.
  • Lampy sufitowe Tornado – Klosz w tych lampach zamocowany jest do pionu lub ramienia na stałe i nie ma możliwości jego regulacji.
  • Lampy ścienne tornado – Kinkiet mocowany jest do ściany i cechuje się piękną estetyką wykonania, doskonale komponuje się z resztą rodziny Lamp tornado.
  • Lampa biurkowa, stołowa tornado – to lampa z przeznaczeniem dekoracyjnym lub stosowany jako lampka nocna, najciekawszy efekt stworzy w połączeniu z żarówką o małej mocy tak by światło wydobywające się z lampy tworzyło półmrok. Taki zabieg utworzy niesamowity klimat pomieszczenia. Umocowana na masywnej metalowej podstawie, z zamocowanym pionem udekorowanym najmniejszą rozetą.
  • Oświetlenie podłogowe stojące Tornado – To już ostatnia z całej rodziny lampa, która tworzy doskonałe uzupełnienie całej rodziny tornado.

Cechy charakterystyczne lamp Tornado

Najważniejszym elementem w lampach tornado jest wzorowo zaprojektowany metalowy klosz. Klosz złożony został z trzech splecionych ze sobą obręczy. Dzięki takiej konstrukcji światło z rozety wydobywa się nie tylko w górę i w dół, ale również co bardzo istotne na boki. Małe otworzy w rozecie tornado przepuszczając światło załamują je tworząc niepowtarzalny spektakl świetlny. Rozeta tornado występuje w trzech rozmiarach małym 30cm, średnim 40cm oraz dużym 50cm. Więcej informacji na temat zastosowanego klosza znajdziesz w danych technicznych samej oprawy w karcie produktu.

Lampa tornado występuje w wielu wariantach kolorystycznych: Biała, czarna, czerwona, szara, wenege, itp. w odcieniach matowych i połyskujących. W tym także bardzo nietypową z kloszem wykonanym ze stali chromoniklowej wykończonej na wysoki połysk (lustro). To wyjątkowe rozwiązanie pokazuje jak kreatywni są projektanci, którzy wychodzą naprzeciw nowym rozwiązaniom we wzornictwie oświetlenia. Zamierzenie projektantów było nawiązanie do nowoczesnych i ekskluzywnych pomieszczeń.

klosz lampy tornado

Oprawa Tornado gdzie zastosować

Słowem podsumowania, oświetlenie z linii wzorniczej tornado to wspaniały sposób na uzupełnienie nowoczesnych przestronnych wnętrz. Choć oprawa tornado to doskonała dekoracja pomieszczeń domowych, jednak to nie jedyne jej zastosowanie. Z powodzeniem można je zastosować np. w salonach kosmetycznych, salonach fryzjerskich, sklepach z modną odzieżą, biurze, hotelu, restauracji itp. Jedyne co nas ogranicza to nasza wyobraźnia.