Salon lampa Vento

Minimalistyczne żyrandole – Czyli lampy do nowoczesnego wnętrza.

13/01/2022 Autor Kamil 0

Światło to element, który poprawia nam humor, w wnętrzu tworzy niepowtarzalny klimat dodaje charakteru. Czas który poświęcimy na wybór odpowiedniego oświetlenia zaowocuje wspaniałą dekoracją na lata. Tak na lata! Oświetlenia nie wymieniamy z miesiąca na miesiąc. Dlatego warto poświęcić czas na znalezienie tej jednej jedynej lampy, która dopełni nasze wnętrze.

mała lampa wisząca do salonu vento chromonikiel

Dyskretne i minimalistyczne lampy subtelnie podkreślą wystrój salonu.

Ogrom dostępnych lamp i żyrandoli pokazuje jakie nieskończone możliwości posiadamy do oświetlenia pomieszczeń w interesujący sposób. Przeróżne źródła światła stojące oraz wiszące można dostosować w przestrzeni do pracy lub relaksu, akcentować obrazy, wszelkie dekoracje czy rośliny. To, jakie światło pojawi się w twoim domu, zależy tylko od ciebie. Warto zadbać o nie już na etapie planowania, gdyż będzie ono miało wpływ na twoje codzienne życie.

Nie kombinuj z mieszaniem trendów, jeśli posiadasz styl nowoczesny, minimalistyczny nie wprowadzaj do niego elementów np. rustykalnych. To może zaburzyć dominujący styl pomieszczenie. W minimalizmie liczy się prostota, surowe lampy potrafią stworzyć przytulny klimat równie dobrze, jak modele oświetlenia ze zdobieniami. Warto zapoznać się z aktualnie obowiązującymi trendami. Na szczęście te dla minimalizmu nie zmieniają się często. Warto szukać tej jednej i jedynej lampy, która spełni nasze oczekiwania.

Co jest pożądane w minimalizmie?

Doskonała oprawa minimalistyczna powinna dodać wnętrzu elegancji, mieć prostą, a zarazem zaskakującą formę. Dużym zainteresowaniem ostatnimi czasy cieszą się lampy w stonowanych kolorach udekorowane elementami błyszczącymi. Przykładem takiej lampy jest niewątpliwie oprawa z linii Etro. Jej prosty kształt, metalowy perforowany abażur w połączeniu z chromowanym lub złotym wykończeniem dodaje oprawie elegancji i kunsztu.

W oświetleniowych trendach coraz częściej wykorzystuje się nieszablonowe materiały. Hitem sezonu 2021 stały się lampy wykonane ze stali chromoniklowej, cechują się one idealnie wybłyszczoną płaszczyzną, w której można się z powodzeniem przeglądać. Światło generowane przez żarówki odbija się od lustrzanej powierzchni wewnątrz wybłyszczanego klosza i rozproszone po całej powierzchni pomieszczenia tworząc ciekawy efekt wizualny

Minimalistyczne wnętrza

Minimalistyczne wnętrza lubią klasyczne kolory takie jak czerń czy biel, ale także chłodne pastele. Ostatnimi czasy często spotykanym zabiegiem jest tak zwana odwrotność kolorystyczna. Polega ona na zachwianiu równowagi, do której się przyzwyczailiśmy, mianowicie ciemnego sufitu i jasnych ścian.

Aranżacje tego typu wymagają, by oświetlenie nie przytłaczało, a jednocześnie się wyróżniało na tle ciemnego sufitu. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, ciekawą i efektowną oprawą będzie żyrandol wykonany z wybłyszczanej stali, lub z dodatkami wyróżniającymi się na tle ciemnego sufitu np. złotym wykończeniem, chromowanymi wstawkami w samej oprawie.