Oświetlenie pomieszczenia lampą sufitową

Najbardziej praktycznym i efektywnym sposobem na równomierne oświetlenie pomieszczenia są podwieszane lampy, umieszczane na stropie. Dzięki takiemu umiejscowieniu, np. żyrandola, promienie mogą swobodnie padać z żarówki w każda stronę. To z kolei pozwana na całościowe rozjaśnienie pokoju od centrum do zewnątrz. Zaś fantazyjne kształty, jakie mają nasze designerskie lampy sufitowe, urozmaicają wystrój wnętrza i mogą stanowić niepowtarzalną ozdobę, a nie tylko spełniać funkcję użytkową.

Modele lamp sufitowych

W naszym sklepie znajdą Państwo ciekawe złote i srebrne żyrandole do salonu, które wprowadzą do pokoju elegancję i ekskluzywną atmosferę. Modele retro to nie jedyne propozycje, które przygotowaliśmy. Ponadto polecamy także nowoczesne i designerskie formy kloszy oraz ram, stworzone dla wielbicieli minimalizmu i prostoty połączonej z finezją. Oświetlenie sufitowe to nieodłączny element wystroju salonu, jadalni lub sypialni, dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, by oferta była zróżnicowana i bogata w modele o różnych formach, wymiarach i kolorach.

Oświetlenie sufitowe – lepsze do małych czy dużych pomieszczeń?

Lampy sufitowe w zależności od modelu pasują zarówno do małych jak i dużych pomieszczeń. Jednak co do zasady są one nastawione raczej na niskie pomieszczenia, ze względu na swoją konstrukcję. Większość lamp sufitowych nie przekracza 50cm wysokości i stanowi to optymalną wysokość lampy do pomieszczeń niższych. Należy jednak pamiętać, że lampa musi pasować do pomieszczenia, oddać charakter wnętrza.

Czy istnieją lampy sufitowe, które świecą do góry?

Tak oczywiście, modeli i układu świecenia oświetlenia jest wiele, również takie które świecą wyłącznie do góry. Dzięki szerokiej gamie oświetlenia mamy możliwość wyboru oświetlenia wnętrz strumieniem światła skierowanym do góry w dół lub rozproszonym. To od nas zależy jakie światło będzie nam najbardziej odpowiadać i takiej lampy należy szukać.

Lampy sufitowe o nieregularnym kształcie

Kształtów i kolorystyki lamp jest wiele, obłe, kuliste, okrągłe, kwadratowe, kubiczne, liniowe. Od nas zależy czy lampa będzie odpowiadać naszym preferencją. Ważne jest by dobrze dopasować ja do aranżacji pomieszczenia oraz dobrać kolorystykę do panującej w naszym domu. Lampy o nieregularnym wzorze często wykorzystywane są w obiektach użyteczności publicznej takich jak: dworce, biura, restauracje, ale również praktyczne zastosowanie mają w zakładach fryzjerskich, salonach kosmetycznych, sklepach i wielu innych branżach.