FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Lampy sprzedawane w naszym sklepie możemy podzielić na dwie kategorie:
  • Lampy które są dostępne na magazynie i wysyłane najczęściej tego samego dnia.
  • Oraz lampy, których fizycznie nie posiadamy na stanie magazynowym, i te lampy można zakupić mimo iż nie posiadamy ich fizycznie na magazynie. takie lampy zlecamy na produkcję,
Czas oczekiwania uzależniony jest od stopnia skomplikowania lampy i obłożenia produkcyjnego. Najczęściej zamówienia realizowane są w ciągu 14 dni roboczych.
Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ogólnie jest to wykonalne. Jednak my tego nie stosujemy nasze lampy są sterowane 1:1 czyli jeden pilot steruje jedną lampą. Takie rozwiązanie ma kilka plusów. Oświetlenie takie nie rozreguluje się podczas używania gdy zostanie sygnał w jednej lampie zakłócony. Zdarzały się przypadki gdy lampa jedna lampa gasła druga zaczynała świecić. Tego typu rzeczy nie zdarzają się przy osobnych sterownikach i osobnych pilotach.
Czas realizacji zamówienia uzależniony jest od stanu magazynowego, najczęściej zamówienia wysyłane są tego samego dnia. Przy zamówieniach lamp, których na magazynie nie ma czas realizacji jest dłuższy o czas produkcji danego wzoru oświetlenia. Najczęściej takie lampy wysyłamy w ciągu 14 dni roboczych.
Wszelkie informacje dotyczące kurierów znajdują się w zakładce Metody wysyłki towaru.
Po pomyślnym wysłaniu zamówienia, klient otrzymuje e-mail z linkiem do jego śledzenia przesyłki. Dzięki temu można w każdej chwili sprawdzić aktualny status paczki. Prosimy również o sprawdzenie, czy przesyłka została dostarczona do sąsiada lub ewentualnie do DPD Pickup.
Zalecamy szybki kontakt z doradcą za pośrednictwem email bądź telefonicznie. Dane kontaktowe znajdziesz w zakładce Kontakt.
Wszelkie metody płatności znajdziesz w zakładce Metody płatności.
Tak wszystkie towary wysyłane są z polski bezpośrednio z naszego magazynu.
Produkty podzielone są na dwa rodzaje: pierwszy to "źródło światła" a drugi "produkt towarzyszący"
  • Źródła światła to produkty, w których źródło światła (w uproszczeniu "żarówka") nie może być usunięte bez zniszczenia lampy. Źródło światła jest zainstalowane na stałe i nie może być wymienione. Taki produkt podlega procedurze certyfikacji i otrzymuje etykietę energetyczną.
  • Produkt towarzyszący nie jest oznaczony etykietą energetyczną, jest to produkt wyposażony w jedno lub więcej źródeł światła, oddzielnych sterowników bądź jedno i drugie. Zastosowane źródło światła jest opatrzone etykietą.
Należy pamiętać o jeszcze jednej istotnej kwestii w przypadku opraw z diodami LED. Dla wbudowanego modułu LED określona jest klasa efektywności, ale również w tym przypadku nie jest dostępna etykieta.